Fizjoterapeuta z dojazdem do domu, czyli pomoc dla każdego?

Średnia ocena: 5 z 1 głosów.

Wśród klientów mobilnych fizjoterapeutów znajdziemy zarówno osoby starsze, które wymagają wsparcia po hospitalizacji i operacjach jak i młode osoby, które potrzebują pomocy w narastających dolegliwości bólowych kręgosłupa czy stawów obwodowych. Fizjoterapeuta z dojazdem do domu wspiera pacjentów ortopedycznych, kardiologicznych czy neurologicznych, często specjalizując się w konkretnych przypadkach.
fizjoterapeutazdrowiedojazd
Fizjoterapeuta z dojazdem do domu, czyli pomoc dla każdego?

Czy fizjoterapeuta z dojazdem do domu to usługa kompleksowa?

Dzięki rozwojowi współczesnej fizjoterapii najistotniejszym narzędziem, jakim dysponuje fizjoterapeuta jest jego wiedza i doświadczenie. Sprawia to, że fizjoterapeuta z dojazdem do domu może zaoferować swoim pacjentom naprawdę szeroki wachlarz usług.

Postęp w technice medycznej zaowocował powstaniem nowym kompaktowych sprzętów do fizykoterapii, które służą w rehabilitacji domowej. Takie zabiegi jak elektroterapia, ultradźwięki, laser, TENS to tylko nieliczne, które można wykonać w warunkach domowych. W wielu przypadkach takie sprzęty polecane są przez fizjoterapeutów swoim pacjentom, którzy mogą je wypożyczyć lub kupić, ponieważ istotne jest, aby pacjent mógł z takiego zabiegu skorzystać w każdej chwili.

Świetnym przykładem takiej sytuacji jest elektrostymulator prądów TENS, które mogą łagodzić dolegliwości bólowe kręgosłupa. Fizjoterapeuta pomaga dobrać urządzenie, które kosztuje około 100 zł, dobiera parametry i uczy obsługi aparatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu udaje się ograniczyć spożywanie leków p/bólowych, zredukować ból i poprawić komfort pacjenta.

Kto najczęściej korzysta z pomocy fizjoterapeuty z dojazdem do domu?

Kiedyś z pomocy rehabilitacji domowej korzystały głównie osoby starszy, ale dziś ten trend się odwraca. Usługa mobilna to przede wszystkim oszczędność czasu i wysoki komfort. Największą popularnością cieszy się wśród pacjentów po takich operacjach jak endoproteza biodra, kolana czy barku. Pacjenci, dla których najważniejsze jest, aby szybko i bezpiecznie stanąć na nogi i nie chcą czekać na rehabilitację na NFZ w oddziałach szpitalnych i przychodniach, rozpoczynają proces rehabilitacji w domu.

Jest to dobra decyzja, bo rehabilitacja po endoprotezie kolana lub biodra powinna rozpocząć się zaraz po powrocie ze szpitala, im szybciej tym łatwiejszy powrót do sprawności. Inną grupa pacjentów korzystających z rehabilitacji domowej są młode mamy, dla których ciężko jest wyroić czas na dojazd do placówki lub transport z dzieckiem jest naprawdę trudnym wyzwaniem. Wizyta domowa fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i po porodzie to cenna porcja profilaktyki, wiedzy i ćwiczeń.

Jak przebiega wizyta fizjoterapeuty z dojazdem do domu?

Wizyta domowa niczym nie odbiega od tej przeprowadzanej w warunkach przychodni. Fizjoterapeuta z dojazdem ma ze sobą niezbędny sprzęt i rozpoczyna wizytę od zebrania szczegółowego wywiadu medycznego. Na jego podstawie i zgłaszanych dolegliwości rozpoczyna funkcjonalne badania fizjoterapeutyczne.

Te dwa elementy umożliwiają postawienie diagnozy i rozpoczęcie skutecznej terapii, na tym etapie fizjoterapeuta przechodzi do pracy, dobierając odpowiednie zabiegi. Na koniec wizyty pacjent otrzymuje zalecenia, co do dalszych spotkań, postepowania w życiu codziennym oraz indywidualnie dobranych ćwiczeń.

Dodano: 2024-01-08, czytano 203 razy.



Komentarze, opinie o Fizjoterapeuta z dojazdem do domu, czyli pomoc dla każdego?.